0 0
Istnieją dwa różne rodzaje wydzielania wytwarzane przez gruczoły potowe. "Gruczoły łojowe" wytwarzają sekrecję, która jest stosunkowo płynna i bezwonna. Natomiast "gruczoły potowe" charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem. Ten zapach jest spowodowany rozkładem potu przez bakterie, które uwalniają produkty rozkładu. Proces ten jest odpowiedzialny za rozwój indywidualnego zapachu ciała.

Podobnie jak nadmierne wydzielanie, zapach może stać się ciężarem dla zainteresowanych osób. Nie tylko wysoki poziom sekrecji przeszkadza pacjentom. Dodatkowo może pojawić się niepożądane powstawanie intensywnego zapachu, co pogarsza sytuację.
W kontekście nadmiernej potliwości ta forma choroby stanowi kolejną podgrupę, z której muszą ucierpieć zainteresowane osoby. Termin "bromhidroza" oznacza "cuchnący pot". Przenika każdy aspekt życia, a tym samym w istotny sposób wpływa na jakość życia.


Psychologiczne konsekwencje nieprzyjemnego zapachu ciała


Osoby cierpiące na nieprzyjemny zapach potu są dotknięte konsekwencjami psychologicznymi. Splamiony zapach jest ogólnie postrzegany jako brak higieny. Pomimo wielokrotnego mycia się kilka razy dziennie, osoby dotknięte chorobą są stygmatyzowane i skazane jako nieczyste. Odległość społeczna jest poważną konsekwencją boreliozy. Tak zwany apokrynowy pot jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu wydzielanego przez specjalne gruczoły potowe. Te gruczoły apokrynowe znajdują się w okolicy pachowej i narządów płciowych i zaczynają się rozwijać na początku dojrzewania.

Pot Apocrine jest całkowicie naturalny. Początkowo pot ten jest bezwonny na powierzchni skóry. Jednak w krótkim czasie rozkład bakterii wytwarza produkty takie jak kwasy tłuszczowe i amoniak, co prowadzi do ostrego i częściowo kwaśnego zapachu. Problem zapachowy może rozpalić się psychicznie w taki sposób, że może powstać fobia wywołana przez brzydotę, podobnie jak fobia nadmiernej potliwości. Zainteresowane osoby obawiają się, że pachną. Sami widzą, że mają nieprzyjemny zapach ciała i w końcu myślą, że "śmierdzą".