0 0

Zapalenie skóry / Podrażniona skóra

 
Dzięki równomiernej wilgotnej skórze z dnia na dzień ruch może doprowadzić do zeskrobania skóry, co z kolei może wywołać podrażnienie skóry.
Jednak podrażnienie skóry może również powodować zapalenie bakterii, jeśli skóra jest stale narażona na działanie wilgoci. Ze względu na zwiększone pocenie się skóry, a zwłaszcza kalusa, może zmięknąć; w ten sposób patogenne drobnoustroje mogą łatwiej przenikać do skóry. Ponadto może pojawić się grzybica wywołująca podrażnienie skóry. Może to powodować swędzenie lub zaczerwienienie. Ponadto choroba ta może być przyczyną chorób skóry, takich jak na przykład zapalenie skóry.
Zapalenia pojawiają się zwłaszcza w pachach. Jest to spowodowane znacznie niższą wartością pH potu w tej lokalizacji. Jest znacznie mniej kwaśny i dlatego zapewnia mniejszą ochronę przed zapaleniem bakteryjnym.
Podrażnienie skóry często nie jest widoczne gołym okiem, które jest złośliwe; zainteresowane osoby są w ogóle przeszkadzane w określaniu stanu zapalnego.
Osoby dotknięte stanem zapalnym generalnie mają problemy z uwolnieniem się od zwiększonej potliwości. Każda aplikacja prowadzi do swędzenia ... Mimo to możliwe jest wydostanie się z tego błędnego koła. Dowiedz się więcej tutaj.
 

Efekty psychologiczne i socjologiczne

 
Osoby cierpiące na zwiększoną potliwość są ograniczone w codziennym życiu. Źle się czują w swoim ciele iw przemoczonym ubraniu. Nieprzyjemne plamy w jamie ustnej zwiększają tę sytuację i znacząco ograniczają osoby zainteresowane doborem ubrań.
 
Choroba prowadzi do wstydu i zażenowania, co skutkuje powściągliwością lub unikaniem kontaktów towarzyskich. Osoby, których to dotyczy, coraz bardziej unikają swoich bliźnich, co może doprowadzić do całkowitej izolacji. Ten stan jest źródłem innych problemów psychicznych.
Wykonywanie niektórych zawodów i czynności, o które szczególnie proszą ręce, często jest utrudniane lub wręcz odmawiane osobom cierpiącym na nadmierną potliwość. Zainteresowane osoby cierpią z powodu tej choroby, mimo że fizycznie nie spotykają się z tak poważną chorobą.